Motywacja kluczem do sukcesu

Nie wyobrażam sobie, żeby komuś, kto przystępuje do odchudzania, brakuje motywacji. W przeciwnym razie czarno to widzę! Motywacja i wyzbycie się złych nawyków jest podstawą działania. Wzorem do naśladowanie w tej kwestii powinien być dla nas Mahatma Gandhi, który ma silną wolę godną pozazdroszczenia. Przystępując do działania, będą Ci na pewno potrzebne zasady, dzięki którym będzie Ci łatwiej wytrzymać dietetyczny reżim.

  1. Postaw sobie cel – powinien być on realny do osiągnięcia, a to Cię jeszcze bardziej zmotywuje do wyznaczania nowych zadań; ponadto badaj sukcesywnie jego efekty, ale nie za często; pomocne będzie podzielenie danego postanowienia na etapy; w momentach zwątpienia – nie załamuj się i nie poddawaj, będą one nieuniknione.
  2. Metoda małych kroków – pamiętaj o ruchu, jednak nie porywaj się od razu na wielkie cele, zacznij od wchodzenia po schodach zamiast windy, a autobus zastąp marszem; nie musisz od razu wylewać siódmych potów na siłowni; co więcej! Nie musisz rezygnować z ulubionych przysmaków; ogranicz ich częstość lub ilość.
  3. Regularne posiłki są kluczem do sukcesu – dłuższe przerwy między jedzeniem powodują, że energia zaczyna być czerpana z glikogenu, a przecież chodzi nam o pozbycie się tłuszczu; dodatkowo napada nas wilczy głód, przez który jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co nas otacza.
  4. Szukaj wsparcia – poproś o pomoc bliską osobę. A może dołączy do Twojego postanowienia i razem będzie Wam łatwiej w nim wytrwać? W Internecie bez problemu znajdziesz kontakt to trenerów i dietetyków, którzy tylko czekają, żeby wyciągnąć do Ciebie pomocną dłoń. Będziesz mógł umówić się z nimi na prywatną wizytę, ale posłużą Ci również radą online.
  5. Pamiętaj o regularnych badaniach – zrób przegląd generalny swojego organizmu. Dowiedz się, czy Twoja otyłość ma może jakieś podłoże chorobowe. Zacznij od badania krwi i badania moczu. Warto też zbadać poziom hormonów, które bezpośrednio wpływają na gospodarkę cukrową. Zrób USG i sprawdź formę wątroby, śledziony i innych narządów.
  6. Bądź dla siebie dobry – zajmij myśli czymś innym. Nie musisz non stop myśleć o odchudzaniu i jego efektach. Znajdź nową pasję lub rozwijaj jakąś, na którą do tej pory nie miałeś czasu. Nie bądź przy tym dla siebie surowy. Efekty przyjdą z czasem, potrzeba jedynie cierpliwości.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w odchudzaniu, musisz wiedzieć, jak ważna jest odpowiednia motywacja. Jak ją osiągnąć? Przeczytaj już teraz, o czym pamiętać powinieneś, przystępując do działania. Ze wskazówkami żadna dieta nie będzie Ci straszna.Wiecej informacji uzyskasz na stronie Wiecej informacji uzyskasz na stronie nowaTy888, lub skontaktuj się z nami https://www.nowaty888.pl/kontakt/

Wiecej informacji uzyskasz na stronie nowaTy888,

lub skontaktuj się z nami https://www.nowaty888.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

copyright © www.nowaty888.pl

Wykonanie edukowski.pl 

error: Nie możesz kopiować treści tej strony!