Mózg a dieta — czy odżywianie naprawdę ma wpływ na myślenie?

Mózg a dieta — czy odżywianie naprawdę ma wpływ na myślenie?

Jestem jedną z Was. Próbowałam wielu diet, starając się znaleźć najbardziej odpowiednią. Dlaczego? Ponieważ moje problemy z nadwagą zaczęły się już w dzieciństwie, a zaraz za nimi zrodziły się pierwsze kompleksy. Nie chciałam tak żyć, więc zaczęłam szukać.

Sukces schudnięcia zawdzięczam odpowiedniej diecie, a co za tym idzie — zastąpieniem nawyków szkodliwych tymi zdrowymi. Na początku moim celem była zgrabna figura. Gdy już to osiągnęłam, zaczęłam zastanawiać się, jak mogę zwiększyć wydolność organizmu poprzez odżywianie, aż w końcu naszła mnie myśl — jak jedzenie i odpowiednia dieta wpływa na funkcjonowanie mózgu? Rozpoczęłam research — ciężko znaleźć sprawdzone informacje, ponieważ ten temat nie jest tak popularny. Udało mi się dokopać do artykułu Marty Clare Morris, w którym podsumowała przeprowadzone przez nią badania dotyczące wpływu diety na występowanie chorób neurodegeneracyjnych — m.in. choroby Alzheimera. I ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu — ryzyko wystąpienie tej choroby zostało ograniczone aż o ponad 50%!

Dieta MIND — odpowiednia dieta dla Twojego umysłu. Ma same zalety. Twoje IQ wzrasta, dzięki czemu przyswajasz nowe informacje w sposób szybki i logiczny. Dodatkowo łatwiej je zapamiętujesz. Odżywiając prawidłowo swój mózg, sprawisz, że mentalnie poczujesz się rześko i świeżo, co pomoże Ci w walce z jesienną melancholią. Co więcej — uodpornisz się na stres! A co najważniejsze — zmniejszysz ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera oraz innych rodzajów demencji. Choroba Alzheimera jest nazywana „cichą epidemią” – nowy przypadek zachorowania jest diagnozowany co 3 sekundy. Dodatkowo choroba ta zajmuje 6 miejsce w rankingu przyczyn śmierci na świecie.

Podsumowując — odżywiając swój mózg, odżywisz zarówno swoje ciało, jak i duszę. Każdy dzień będzie dla Ciebie przygodą i odczujesz satysfakcję z trzeźwości swojego umysłu. A gdy już się zestarzejesz, dalej będziesz cieszyć się życiem, bo podjęłaś decyzję — odpowiednia dieta MIND dla mojego mózgu.

Podsumowanie:

Istnieje tysiące diet, których plany możemy pobrać za darmo z Internetu. Dietetycy pracują na najwyższych obrotach, bo klientów coraz więcej — w końcu każdy chce być zdrowy i dobrze wyglądać. Ale czy kiedykolwiek zainteresowałaś się dietą wspierającą nasz mózg? Jeżeli nie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Wszystko zaczyna się w głowie, nie zapominaj.

Wiecej informacji uzyskasz na stronie nowaTy888,

lub skontaktuj się z nami www.nowaty888.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

copyright © www.nowaty888.pl

Wykonanie edukowski.pl 

error: Nie możesz kopiować treści tej strony!