Początki odchudzania — przygotowań ciąg dalszy

Początki odchudzania — przygotowań ciąg dalszy

Jeżeli zaplanowałaś już sobie plan treningowy i menu, to doskonale! Możesz być z siebie dumna, jesteś na dobrej ścieżce do skutecznego pozbycia się tłuszczyku. Czy Twoja motywacja sięgnęła zenitu? Fantastycznie! Pozostało Ci jeszcze parę drobnych rad, do których powinnaś się zastosować, żeby zwiększyć swoje szanse na skuteczne odchudzanie.

Kup sobie wagę. Uważasz, to oczywiste? Otóż jak się okazuje, nie każdy to robi. Kobiety boją się regularnie ważyć, obawiając się zatrzymaniem wagi na tym samym poziomie lub — co gorsza, zwiększeniem się jej. Niestety, są w błędzie. Regularne ważenie się to jedyna skuteczna metoda kontroli postępów w odchudzaniu. W ten sposób sprawdzisz, czy zdrowe odżywianie naprawdę daje jakieś efekty i czy nie popełniasz żywieniowych błędów skutkujących przybraniem na wadze.

Kolejny krok jest dość radykalny — powinnaś pozbyć się z domu wszystkiego, co tuczące. Jeżeli w kuchennej szafce czekają na Ciebie ciasteczka na czarną godzinę, to bardzo mi przykro, ale albo je wyrzuć, albo komuś oddaj. Świadomość możliwości podjadania niestety nie wpływa korzystnie na trzymanie się ustalonych zasad zdrowego odżywania. 

W następnym etapie odchudzania poinformuj rodzinę i przyjaciół o zmianach w Twoim życiu. Taka publiczna deklaracja sprawi, że nie będziesz już odwrotu, a motywacja do osiągnięcia sukcesu wzrośnie jeszcze bardziej. Gdy silna wola zawiedzie i będziesz chciała zrezygnować ze zdrowego odżywiania, przypomni Ci się Twoja deklaracja i będzie Ci głupio przyznać się, że nie dałaś rady. Ten sposób nie należy do najbardziej popularnych, ale jest diabelsko skuteczny.

Przed datą startu odchudzania zrób porządne zakupy. Zainwestuj w zdrowe produkty — najlepiej, żeby starczyły na cały tydzień. W taki sposób unikniesz pokus czekających na Ciebie w sklepach. Mam dla Ciebie małą wskazówkę — na zakupy chodź po obiedzie, ponieważ, gdy jesteś najedzona, nie masz ochoty na małe ciasteczkowe grzeszki. Powinnaś również przygotować sobie porządny notes, w którym na bieżąco będziesz kontrolować swoje zdrowe odżywianie. Mając to rozpisane na papierze, Twoja motywacja na pewno wzrośnie i będziesz zadowolona ze swojej silnej woli.

Wiecej informacji uzyskasz na stronie nowaTy888

Dodaj komentarz

copyright © www.nowaty888.pl

Wykonanie edukowski.pl 

error: Nie możesz kopiować treści tej strony!