Plan dietetyczny

Dieta, czyli element naturalny element naszej codzienności

Dieta, w życiu człowieka zajmuje ważne miejsce, a przynajmniej powinna. Tak. Powinnyśmy przykładać dużą wagę do spożywanych codziennie produktów, ponieważ to one mogą się przyczynić do wystąpienia pewnych chorób lub ich uniknięcia. Choroby cywilizacyjne, jak: otyłość, cukrzyca drugiego typu oraz choroby układu sercowo – naczyniowego. Te schorzenia mogą być wynikiem spożywania niezdrowej żywności, o wysokiej zawartości soli, cukrów, czy tłuszczu.

Jak bardzo wartościowa jest Twoja dieta?

W każdej diecie ważne jest przede wszystkim dzienne zapotrzebowanie energetyczne, a co się z tym wiąże, zapewnienie ciału niezbędnej ilości kalorii, które po przekształceniu w energię, pozwolą na prawidłowego funkcjonowanie narządów i komórek. Zbytnia redukcja codziennej diety oraz niedobory energetyczne mogą spowodować skutek przeciwny do zamierzonego. Wraz z pożywieniem, ciału dostarczanych jest wiele cennych składników odżywczych, niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Dlatego plan dietetyczny powinien uwzględniać podstawowe zapotrzebowanie na energię oraz zawierać zdrowe, wartościowe, zróżnicowane produkty. Dzięki nieprzetworzonym produktom, bogatym w błonnik, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób serca, miażdżycy, czy udaru mózgu. Wszystko dzięki odpowiedniemu profilowi krwi, c oznacza właściwy poziom cholesterolu, stosunku LDL/HLD oraz ilości trójglicerydów. Zdrowy tryb życia wiąże się także z aktywnością fizyczną, która ułatwia również spalanie tkanki tłuszczowej oraz, wraz ze zdrowymi produktami, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Zmiana diety pomoże Ci cieszyć się życiem i dobrym zdrowiem

W rzeczywistości, każdy z nas posiada pewien rodzaj diety. Produkty i dania codziennie spożywane, przekąski, mniej lub bardziej przetworzoną żywność. Mylnie też dieta bywa utożsamiania z drastyczną redukcją spożywanego w ciągu dnia pokarmu, co w rezultacie przynosi negatywne skutki, jak osłabienie organizmu, niedobory witamin i składników odżywczych, ogólne zmęczenie a także brak chęci do dalszego odchudzania. Dlatego dieta to przede wszystkim świadomy sposób odżywiania. Sięganie po produkty zdrowe, z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania na kalorie, które pozwolą na prawidłowego funkcjonowanie organizmu.

Istnieje kilka, podstawowych typów diety. Pierwszym jest dieta redukcyjna, w której faktycznie istotną rolę odgrywa ujemny bilans energetyczny, co oznacza ograniczenie dostarczanych organizmowi kalorii. Jednak dedykowana jest osobom z nadwagą i otyłością. Jej głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowe oraz wagi, w indywidualnym, bezpiecznym dla zdrowia tempie. W trakcie tej diety należy zwrócić uwagę na kilka czynników, aby wyeliminować ryzyko wstąpienia efektu jojo, spowolnionego metabolizmu, degradacji układu hormonalnego, czy permanentnego głodu.

Drugim z nich jest dieta prozdrowotna. W jej przypadku najważniejsze jest, aby zadbać o dobry stan zdrowia. Z tej metody korzystają osoby pracujące nad zmianą nawyków żywieniowych, którym zależy na spożywaniu zdrowej żywności.

Trzecim typem jest dieta eliminacyjna, która polega na eliminacji pewnych grup produktów z codziennej diety. W szczególności zalecana oraz stosowana przez osoby z nietolerancją lub alergią na niektóre składniki, jak w przypadku osób z celiakią, ale również np. przez wegetarian.

Sama praca nad nawykami żywieniowymi, zmianą stylu życia oraz diety powinna iść w parze z aktywnością fizyczną oraz regularnymi ćwiczeniami. W ten sposób możliwe jest kształtowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej oraz rozbudowa tkanki mięśniowej, która przyśpiesza metabolizm. Dodatkowymi zaletami są świetna kondycja oraz samopoczucie oraz wysportowana sylwetka i zdrowe ciało.


Wiecej informacji uzyskasz na stronie nowaTy888, lub skontaktuj się z nami /www.nowaty888.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

copyright © www.nowaty888.pl

Wykonanie edukowski.pl 

error: Nie możesz kopiować treści tej strony!